چرا ما نیستیم ؟

همیشه شروع کردن یه متن برام خیلی سخته اما وقتی شروع کردم راحت میتونم تا آخرش بنویسم . شاید تمام کارها به همین صورت باشن شروع کردنشون سخته …

من هر از گاهی سعی میکنم یه چیزی از خودم به جا بزارم تا حس کنم هستم . تعدادی هم سرویس آنلاین ساختم ، عمر بعضی ها از دو سه سال هم گذشته اما استقبالی که انتظارش می رفت ازش نشد و نمیشه . کاربرهایی هستن که هر روز ازشون استفاده می کنن اما …

یکی دیگه از رفتار های بد ما مردم مخصوصا ایرانی ها اینه که سعی نمیکنیم از کسی حمایت کنیم ، شاید میترسیم از ما موفق تر بشن .
اما برای نمونه دقت کنید به سایت های غیر ایرانی برام جالبه که خیلی راحت از نرم افزار و وب سایت های دیگه تعریف و حمایت می کنن بدون اینکه نگران از دست رفتن محبوبیت خودشون بشن . از طرفی بخش نظرات سایت های ایرانی رو ببینید طرف اومده اونجا تبلیغ کار خودش رو کرده یعنی نظراتی رو میشه اونجا دید که هیچ ربطی به اون پست ندارن ، واقعا این اتفاق چرا باید بیوفته ؟

بارها شده تو فیلم های ایرانی دیدم برچسب روی محصولاتی مثل آب معدنی ، مدل نوشته شده روی ماشین و. .. رو پاک یا مخفی می کنن ، به نظر من این کار احمقانست چون اگه این محصول بده چرا ازش استفاده می کنید اگه هم خوبه چرا برچسبش رو از بین می برید . خوب چی میشه برای اون سازنده تبلیغ بشه. چرا نباید از دیگران که کارشون خوبه حمایت کنیم ؟

هر از گاهی با یک سایت خارجی آشنا میشم که رنک الکساش بالاست و بازدید خوبی داره و برام جالبه که این سایت ها اکثرا کار خاصی انجام نمیده و از طرفی سرویس های خودم که حتی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار دادم استقبال خوبی ازش نمیشه یعنی افرادی هستند که هر روزه ازشون استفاده می کنن اما هیچ کدوم حاضر نیست آدرس سایت رو به دیگران بدن تا شاید اونها هم ازش استفاده کنن.

برای حمایت کردن کافیه به دیگران نشون بدیم چیزی هم هست که ارزش یک بار تجربه کردن رو داره ….

۳۰
خرداد ۱۳۹۱
نویسنده
دسته‌ها دل نوشته
دیدگاه‌ها ۲ دیدگاه
برچسب‌ها

یک پاسخ برای : 2

  1. فاطمه گفته:

    می دونی که من همیشه چی می گم؟؟ اینکه زحمت آدم بالاخره یه روزی نتیجه می ده، شاید دیر بشه اما بالاخره می شه، شک نکن :)))
    برای این حمایت هم باید از خودمون شروع کنیم، اگه سایت یا برنامه یا کار خوبی می بینیم، براش تبلیغ کنیم و ازش حمایت کنیم، نه اینکه ردش کنیم و ازش فقط ایراد بگیریم.

  2. سجاد گفته:

    سلام پستت رو قبول دارم و از خودم شروع میکنم و سعی میکنم تعریف کردن رو یاد بگیرم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا کاراکتر های تصویر زیر را در کادر وارد نمایید.

Please type the characters of this captcha image in the input box