پاسخ به سوال بیشتر برنامه‌نویسان اندروید

اگه شما هم یک برنامه نویس اندروید باشید ( اگر هم نیستید ولی سعی کردید بشید) بدون شک یه سر به سایت http://developer.android.com زدید، نزدید ؟ پس یه سر بزنید تا من ادامه این مطلب رو می نویسم.
اگه با آی پی ایران به این سایت رفته باشید این پیغام رو مشاهده می کنید:
We’re sorry, but this service is not available in your country.

موضوعی که می خواستم مطرح کنم ارتباطی به این متن نداره ، موضوع عنوان همین صفحه هست یعنی «Error 403 (Forbidden)!!1» سوالی که برای بیشتر برنامه نویسان اندروید ایرانی پیش میاد اینه که چرا گوگل بعد از دو تا علامت !! عدد یک رو نوشته ؟؟ ما می دونیم وقتی شخصی بخواد عدد یک رو با دستش نشون بده این حرکت رو با انگشت اشاره انجام می ده، انگشت اشاره اگه به طرف شخصی قرار بگیره  این حرکت  یک تهدید به حساب می یاد. آیا گوگل با این عدد قصد تهدید کردن ما ایرانی ها رو داشته یا …‌؟

به نظر من دلیل اصلی این علامت اینه که طراح این صفحه عجله کرده و در یک لحظه مونده به آخرین لحظه دست خودش رو از شیفت برداشته در نتیجه علامت ! به عدد ۱ تبدیل شده، شاید سوال بپرسید چرا بعد از این همه مدت هنوز این اشتباه تایپی اصلاح نشده،‌ دلیلش کاملا مشخصه چون گوگل تو ایران شعبه نداره در نتیجه هرگز این صفحه رو نمی بینه. درسته باز هم براتون سوال پیش اومد که چرا کسی این مشکل رو گزارش نکرده، دلیل این هم مشخصه چون مردم ۱۰۰۰ تا کار و گرفتاری دارن، بیکار نیستن که در مورد این اشتباه بحث کنن یا حتی بنویسن : )

امیدوارم با نوشتن این پست پرمایه یکی از سوالات شما برنامه نویسان اندروید عزیز رو پاسخ گفته باشم.

۲۴
فروردین ۱۳۹۳
نویسنده
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه
برچسب‌ها

یک پاسخ برای : 1

  1. امیر گفته:

    خیلی باحال بود :)) یاد دایی جان ناپلئون افتادم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

لطفا کاراکتر های تصویر زیر را در کادر وارد نمایید.

Please type the characters of this captcha image in the input box